Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatroseverleri Oyunlarla Buluşturuyor

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu 4 farklı sahnede oyunlarını sergiliyor. 27 yıldır tiyaroseverleri hepsi birbirinden güzel oyunlarla buluşturuyor. 1992 yılı Mart ayında hizmete açılan Şehir Tiyatrosu “Kuşlar İzmir Üstünde Uçar” isimli şiir dramatizasyonu ve “Çizmeli Kedi” isimli çocuk oyunu ile açılış yapan Şehir Tiyatrosu sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de oyunlar sergiliyor.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu her yıl düzenli olarak 3 ana kadro ve 10 kursiyer oyunuyla perdeyi açıp sezona giriş yapıyor. 2014 yılından bu yana Sevda Şener Sahnesi, Nedret Güvenç Sahnesi, Atatürk Kültür Merkezi ve Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda profesyonel kadrosu ve kursiyerleriyle 56 oyunu 418 kez oynadı, yaklaşık 82 bin seyirciyle buluştu.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu İzmir, Bursa ve Ankara’da düzenli olarak uluslararası düzeyde festivallere katılarak Bornova’yı temsil ediyor. Ulusal çapta sanatsal performans gösteren Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2017-2018 sezonuyla beraber müdürlük olarak İzmir sınırlarını aştı,  çeşitli tiyatrolarla protokol imzalamaya başladı. Yapılan sanatsal işbirlikleriyle BBŞT, profesyonel tiyatrolara konuk olarak, sahnelerini profesyonel tiyatrolara açtı. Böylece BBŞT’nin adının başka şehirlerde duyulması, başka şehirlerin de Bornova’yı tanınmasını sağlandı.


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir