Bosna Sancak Derneği 23. Yılını Kutladı

İzmir Bosna Sancak Derneği 23. yılı etkinliklerin de Kuşadasında dayanışma yemeği düzenledi. Dayanışma yemeğine Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Menemen Belediye Başkan Vekili Nadir Şenel, İzmir Bosna Sancak Derneğinin kurucu başkanı Reşat Gençtürk, Bayrampaşa Bosna Sancak Derneği Başkan Vekili Hilmi Erden, İzmir Makedonya Göçmenleri Dernek Başkanı Medat Şenay,18 Mart Çanakkale Dernek Başkanı Orhan Arslan, siyasi parti temsilcileri, Bornova Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Kemal Yaman, çok sayıda STK başkan ve yöneticileri ile Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan yaklaşık 350 Boşnak katıldı.

İzmir Bosna Sancak Derneği 23. kuruluş yılını Kuşadası Sealight Resort Hotel’de kutladı. Bosna Sancak Derneğinin kuruluşunun 23.yıl pastasını geceye katılanlar hep birlikte kesti. 
İşlerinin yoğunluğundan 23. kuruluş gecesine katılamayan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Kemal Baysak kutlama mesajı gönderdi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila şunları söyledi;

‘Değerli hemşerilerim hepinizi burada görmek çok güzel ayrıca Bayrampaşa ve izmirin dışından gelen diğer konuklarımıza da hoş geldiniz diyorum. Oda başkanlarımız burada onlara da teşekkür ediyorum. Bu güzel Boşnak ailesi ile birlikte olmaktan bende çok mutluyum. 2018 yılının bu son günlerinde bu güzel geceyi düzenleyerek bizleri bir araya getiren dernek başkanımız ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bu gecede önceki geceler gibi çok güzel geçmesini diliyorum. 2019 yılında hepimizin dileklerinin gerçekleştiği, huzurlu barış dolu aydınlık yarınlar olmasını diliyorum.’ Dedi.  

Gece Boşnakların hep bir ağızdan söyledikleri İzmir Marşı ile son buldu.


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir