Yerli Malı Haftası Şenlik Gibi Kutlandı.

Buca’da Yerli Malı haftası “Yerli Malı Yurdun Malı” sloganıyla kutlandı. Ekonominin ancak yerli malı ürünlerin tüketilmesiyle gelişebileceği mantığıyla yola çıkarak Buca’da eğitim görev çocuklara meyveler dağıtıldı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştine, yerli malı ürünlerinin kullanma bilincini küçük yaşlarda aşılanması gerektiğini vurguladı.

Yerli malı etkinliği Müşerref Mahmut Tınas Ortaokulu’nda düzenlenen meyve dağıtma törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Can, İzmir Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (İZKOMDER) Başkanı Orhan Doğan ve öğrenciler katıldı.


Buca Belediye Başkanı Levent Piriştine şu sözleri sözledi, “
Bu sıralarda sizin gibi otururken, bizi yetiştiren öğretmenlerimizle, müdürlerimizle, eğitim gönüllüleriyle onlarca, binlerce hatıramız var. Ama yerli malı haftasındaki heyecanı dün gibi hatırlıyorum. Bugün emeği geçenler koca bir teşekkürü hak ediyor. Alışkanlıklar bu yaşlarda oturuyor.  Çocuklarımız yerli malı kullanmanın önemini bugünden benimsemeye başlıyorlar. İlerleyen yaşlarda devam edeceği konusunda şüphemiz yok. Biz de karınca kararınca katkı koymaya hazırız. 30 yıldan beri hep dediğim gibi yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı. “

İZKOMDER Başkanı Orhan Doğan, “Geçtiğimiz yıl 8 bin öğrencimize paketler halinde meyveler dağıttık. Bu yıl yine yerli malına dikkat çekmek amacıyla 11 okulumuzda yaklaşık 11 bin öğrencimize Buca ve Bornova Belediye Başkanlarımızın, Kaymakamımızın katılımıyla meyve dağıttık.  Ülkemiz bir tarım ülkesi. Artık ülkeler üretim yapmakla kalkınabiliyor. Ürettiğinizi tüketerek ancak ülkemiz ilerler. Üretim demek yerli malı demektir” diyerek tarıma ve yerli malı haftasına vurgu yaptı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir